اخبار رسانه

تمهیدات معاونت مطبوعاتی برای حضور میدانی خبرنگاران در تحولات منطقه

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ گفت: شمار درخواست‌های رسیده از سوی خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای مرکز و استان‌های کشور برای اعزام به مناطق درگیر به‌ویژه غزه فراتر از انتظار بوده و این نشان از همت والا و درک بالای همکاران رسانه‌ای از شرایط کنونی دارد و ما به وجود چنین همکاران رسانه‌ای بر خود می‌بالیم.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرشاد مهدی‌پور ضمن قدردانی از همراهی دستگاه‌های ذیربط، به اعزام شماری از خبرنگاران و مدیران رسانه‌های کشور به کشورهای عراق و لبنان، اشاره کرد و گفت: تعدادی از خبرنگاران و مستندسازان نیز برای حضور میدانی، با کشتی حامل کمک‌های امدادی هلال احمر به منطقه اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به اعزام سه تیم رسانه‌ای طی دو هفته گذشته به کشورهای منطقه گفت: دو تیم رسانه‌ای متشکل از جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی برای پوشش پویش مردم عراق در مرز اردن به این کشور اعزام شدند و تیم دوم، هم‌اکنون در عراق حضور دارند.

معاون امور مطبوعاتی ادامه داد: تیم دیگر با عنوان «روایت فتح» که متشکل از مدیران رسانه‌ای و خبرنگاران بود، به لبنان رفتند و روند حضور رسانه‌ای کشور در تحولات منطقه بنابر شرایط، طی روزهای آینده هم ادامه خواهد داشت.

وی درباره هدف از اعزام تیم‌های رسانه‌ای به عراق و لبنان، گفت: پوشش خبری اقدامات صورت گرفته در این کشورها، دیدار با مسئولان فرهنگی و سیاسی و گروه‌های مردمی جبهه مقاومت به‌منظور تبادل دیدگاه‌ها در اعلام همبستگی رسانه‌های جمهوری اسلامی با محور مقاومت و هم‌افزایی در برابر اقدامات رسانه‌ای – تبلیغاتی رژیم‌صهیونیستی ازجمله اهداف معاونت مطبوعاتی در این دو برنامه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *