اخبار رسانه

فراخوان مجدد برای مسکن خبرنگاری

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از احتمال صدور فراخوان مجدد برای مسکن خبرنگاری خبر داد.

فرشاد مهدی‌پور در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا در پاسخ به این سوال که خبرنگارهایی که موفق به ثبت‌نام برای مسکن خبرنگاری نشدند چه اقدامی باید انجام دهند؟ اظهار داشت: حدود ۵ هزار نفر از خبرنگارهایی که عضو سامانه جامع رسانه و نیز صندوق هنر بودند برای مسکن ملی معرفی شدند و تشخیص داده شد که مشمول هستند؛ از اینها حدود ۱۰ درصد روزنامه‌نگارند که نیمی از آنها در پایتخت حضور دارند.

وی گفت که برای این خبرنگاران پیامک ارسال شده و هم‌اینک در حال انجام فرآیند کاری خود هستند. اینها افرادی هستند که ارزیابی و مشمولیت آنها برای برخورداری از مسکن از طریق صندوق اعتباری هنر صورت گرفته است.

به گفته مهدی‌پور، مدارک این خبرنگاران تکمیل است و مشمول دریافت مسکن در قالب مسکن ملی شده‌اند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا امکان ثبت‌نام خبرنگارانی که به تازگی عضو صندوق اعتباری هنر شده‌اند برای مسکن ملی وجود دارد یا خیر گفت: به عنوان یک وعده قطعی نمی‌توانم بگویم اما بنای وزارت فرهنگ این است که این کار صورت بگیرد.

وی افزود: در دو سه هفته پیش در مجموعه پرند منطقه‌ای برای این کار گذاشته شد و در خیلی از جاهای کشور زمین‌هایی به منظور بهره‌مندی خبرنگاران از مسکن شناسایی شده است. به محض این که این زیرساخت‌ها و آمادگی‌ها فراهم شود فراخوان مجدد داده می‌شود.

مهدی‌پور گفت: از مجموع ۵ هزار نفری که مشمول شدند همگی ساکن تهران نیستند. حتی ۵۰۰ نفری که روزنامه نگار هستند نیمی در تهران و نیم دیگر در شهرستان‌ها سکونت دارند. هر کسی عضو صندوق هنر باشد می‌تواند ثبت‌نام کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *