اخبار رسانه

مدیرعامل ایرنا: ۱۴۰۳ سال ورود به عرصه‌های جدید رسانه‌ای

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، سال ۱۴۰۳ را سال ورود به عرصه‌های جدید رسانه‌ای عنوان کرد و گفت: نقش‌آفرینی و اثربخشی رسانه‌ای در رویدادهای فجر، نمایشگاه مطبوعات و انتخابات نشان داد ایرنا یک تیم واحد و منسجم است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی نادری در نشستی که به منظور بررسی اقدامات مجموعه رسانه‌ای و بخش‌های غیرخبری خبرگزاری در پوشش اخبار رویدادهای اخیر گفت: در دو ماه گذشته چند رویداد مهم از جام ملت‌های آسیا تا جشنواره‌های فیلم، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی فجر، بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران و انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را پشت سرگذاشتیم، هر کدام از بخش‌های سازمان به بهترین وجه با مسئولیت‌شناسی تمام، پای کار آمدند، و نشان داد ایرنا یک تیم متحد و مسنجم است، که جا دارد از همه همکاران تشکر کنم.

همه همکاران در جشنواره‌های فجر پای کار بودند

نادری گفت: همه همکاران در جشنواره‌های فجر پای کار بودند، البته از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان سازمان خبری زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم همین انتظار می‌رود که با تمام قوا پای کار باشد، و همین گونه شد، با کمک همه همکاران، ایرنا در رویداهای فجر امسال خوش درخشیدند.

وی افزود: در هیات دولت چند بار از ایرنا به طور ویژه برای فعالیت‌ها و اقداماتی که انجام داده، قدردانی شده است، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (محمد مهدی اسماعیلی) هم از عملکرد ایرنا در این رویدادها ابراز رضایت کرد و در بازدید روز انتخابات که از در حبرگزاری حضور داشتند گفتند «ایرنا در عرصه رسانه در فجر و انتخابات خوش درخشید».

مدیرعامل ایرنا به برگزاری بیست و چهارمین دوره نمایشگاه رسانه های ایران اشاره کرد و اظهار داشت: در نمایشگاه مطبوعات، بهترین غرفه متعلق به ایرنا بود که بار اصلی این نمایشگاه را به دوش می‌کشید، روزانه تا ۹۰ خبرنگار، عکاس، تصویربردار حتی، همکاران اداری و پشتیبانی با جان و دل پای کار آمدند و سنگ تمام ‌گذاشتند. این رویداد جلوه‌ای ازهمکاری و همدلی همه ارکان و بخش‌های سازمان بود. همه با انگیزه و علاقه پای کار بودند به عنوان یک فرهنگ سازمانی، ارزشمند و شوق‌آفرین است که ایرنایی‌ها این گونه پای کار جمعی هستند و مسئولیت پذیرند.

ضبط ۲۰۰ نشست سیاسی و گفتگو با ۹۰۰ نامزد انتخابات در ایرنا کم‌سابقه بود

نادری تصریح کرد: در زمان انتخابات اتفاقات بزرگ و کم‌سابقه‌ای در ایرنا ثبت شد، ثبت و ضبط حدود ۲۰۰ نشست تخصصی سیاسی ویژه انتخابات، مدیریت، برنامه‌ریزی و تولید محتوای مکتوب، تصویری و عکس برای پوشش برنامه حدود ۹۰۰ نامزد انتخابات از هر طیف و جناح کار ویژه و ماندگاری در ایرنا شد؛ هر نامزد و جریانی که قصد داشت کنش سیاسی داشته باشد در ایرنا صاحب تریبون بود که به بهترین وجه هم پوشش داده شد.

اخبار صحیح و به موقع قدرت شبکه ایرنا در کل کشور را نشان داد

نادری با بیان این‌که پوشش صحیح و به موقع اخبار و نتایج انتخابات، نشان‌دهنده قدرت شبکه ایرنا در کل کشور است، گفت: در انتخابات دفاتر استان‌ها خیلی خوب و دقیق کار کردند، یک خبر اشتباه هم در نتایج و آمارها نداشتیم که نشان می‌دهد مسیر و چارچوبی که شکل گرفته قابل اعتماد، اتکا و ارزشمند است.

مدیرعامل ایرنا با اشاره به پشتیبانی فعالیت‌ها در جام ملت‌های آسیا، رویدادهای فجر و نمایشگاه مطبوعات و انتخابات گفت: با وجود همه سختی‌ها توانستیم کار را به خوبی به نتیجه برسانیم. این نوع کار خبری در این سطح زحمت و استرس و گاهی خون‌دل می‌طلبد؛ در تامین امکانات و تجهیز غرفه‌ها در هر کدام از رویدادها همکاران سنگ تمام گذاشتند، با توجه به حجم بالای کار در این مدت کار، همکاران فنی تلاش به سزایی داشتند.

سال ۱۴۰۳ سال ورود به عرصه‌های جدید رسانه‌ای

نادری اظهار داشت: امیدواریم در آینده هم این‌گونه متحد و همدل حتی بیش از گذشته بتوانیم مسئولیتی را که بر عهده داریم، به خوبی انجام دهیم، تا اهداف رسانه ای را محقق کنیم. امیدواریم سال آینده، سال همراه با تحول برای ایرنا در حوزه‌های مختلف باشد و بتوانیم به عرصه‌های جدید ورود پیدا کنیم و تولیدات جدید در فضای رسانه‌ای کشور به یادگار بگذاریم که لازمه آن همراهی و همدلی همکاران در همه بخش های سازمان است.

وی با تشکر ویژه از همکاران چندرسانه‌ای در پوشش تصویری اخبار در فضای مجازی، گفت: همکاران این بخش به طور شبانه‌روزی و با نیروی انسانی محدود یک اتفاق بزرگ را رقم زدند، تولیدات بخش تصویری رشد کاملا محسوسی در این ایام داشت، دفاتر استان‌ها به صورت ویژه در انتخابات شبکه خوبی شکل دادند که شاهد خروجی اثربخش آن هستیم.

مدیرعامل ایرنا گفت: مهمترین و ماندگارترین عکس‌های انتخاباتی را ایرنا ثبت کرد، امیدوارم این نوع همکاری و هماهنگی در سایر رویدادهای پیش رو در نوروز و در طول سال ۱۴۰۳ مداوم و مستمر باشد و سال آینده را در حوزه خبر پرقدرت‌تر و اثربخش‌تر در کنار هم پیش برویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *